فواید صنعت پخش مویرگی چیست و در چه بخش هایی دنبال می شود؟


صنعت پخش مویرگی با رشد و پیشرفت زیادی همراه بوده است. برای رسیدن به یک توزیع مناسب نیاز به داشتن اطلاعات کافی در مورد مشتریان خواهید داشت. اینترنت یکی از روش های مناسب برای برقراری ارتباط با تولید کننده و خریدار می باشد. این موضوع در صنعت پخش مویرگی اهمیت زیادی دارد.
در این صنعت، توزیع کنندگان رابطه نزدیکی با مشتریان دارند. این موضوع برای تکمیل و تامین زنجیره غذایی مورد توجه قرار می گیرد.

فواید صنعت پخش مویرگی

بسیاری از پخش کنندگان، سرمایه گذاری های کلان را برای بالا بردن یا اضافه کردن توانایی های مدیریت زنجیره توزیع انجام می دهند. بهره مندی از صنعت پخش مویرگی سبب سرعت بالای عرضه کالا خواهد شد. این موضوع باعث می شود تولید کنندگان در بازار جهانی موفق تر باشند.
صنعت پخش مویرگی باعث می شود محصولات شما به راحتی به دست مصرف کنندگان برسد. اگر چه این صنعت با توزیع کالا همراه است اما در واقع یک روش مناسب برای بازاریابی و معرفی شرکت به بازار و مشتریان می باشد. شرکتی که برای عرضه محصولات از صنعت پخش مویرگی بهره مند می شود، به دنبال معرفی برند خود در میان مشتریان است.
بسیاری از شرکت هایی که نوپا هستند و به تازگی به کسب و کار مشغول شده اند، از روش توزیع مویرگی برای معرفی برند و محصولات خود استفاده می کنند. این عملکرد سریع تر از هر روش دیگری بازاریابی مناسب برای ارائه محصولات را انجام می دهد.
بهره مندی از این صنعت شما را در فائق آمدن بر مشکلات فروش یاری خواهد کرد. ضمن اینکه برای شرکت سود معناداری به همراه دارد.

خرده فروشان و صنعت پخش مویرگی

از رایج ترین متدهایی که استارتاپ ها برای توزیع محصول خود مورد توجه قرار می دهند، فروشگاه های خرده فروشی می باشد. این فروشگاه ها به شکل عمده خریداری می کنند. ضمن اینکه توزیع خرده فروشی برای مشاغل تازه تاسیس شده امکان دسترسی به ترافیک بالا را فراهم می کند. این کار برای مطمئن شدن از وجود سهام در منزل جهت تامین و برآورد تقاضاهای مورد انتظار برای یک محصول خاص انجام می گیرد. از معایب بهره مندی از صنعت پخش مویرگی در فروشگاه های خرده فروش نیز باید به تقاضای ضعیف برای محصولات شرکت شما اشاره کرد که این موضوع ممکن است سبب ایجاد مشکل در به دست آوردن سفارشات مکرر از فروشندگان شود که با کمک نرم افزار پخش مویرگی می توان بازدهی آن را بالا برد

عمده فروشان

در صنعت پخش مویرگی پس از توجه به خرده فروشی باید توزیع را به سطح بالاتری برسانید. در چنین حالتی باید سطح عمده فروشان را مدنظر بگیرید. پخش کنندگان عمده فروشی وظیفه دریافت محصول شما را دارند و آن را باید به دست مشتریان یا خرده فروشان برسانند. مزیت همکاری با این نوع توزیع کنندگان در صنعت پخش مویرگی این است که این پخش کنندگان با خرده فروشان بسیار توافق و همکاری دارند. بنابراین شما در انتخاب خرده فروشان و ارتباط با آن ها به زحمت نخواهید افتاد و زمان از دست نخواهید داد.
در این نوع توزیع، پخش کننده‎ی عمده فروش به عنوان واسطه و معرف شرکت شما عمل خواهد کرد. مسئله مهم در این مرحله از صنعت توزیع مویرگی این است که اگر شما به هر دلیلی روابط خود را با توزیع کننده عمده فروش قطع کنید، در ارتباط با سایر خرده فروشان، فروشگاه ها، سایر توزیع کنندگان عمده فروشی و حمل بار دچار اشکال خواهید شد.
برای اینکه بتوانید این گونه مشکلات را به راحتی مرتفع سازید، باید با چند واحد توزیع عمده فروشی به شکل همزمان همکاری نمایید. در این صورت اگر یکی از روابط شما با این توزیع کننده ها به بن بست رسید، دیگر تجارت شما در معرض خطر قرار نخواهد گرفت.

فروش آنلاین

یکی از روش های مناسب و رایج  دیگر در صنعت پخش مویرگی مربوط به فروش آنلاین محصولات می باشد. این توزیع محصول یک فروش مستقیم از انبار شرکت در قالب وب سایت می باشد. مزیت بهره مندی از این نوع توزیع این است که شما می توانید محصولات خود را با تخیف بیشتری به مصرف کننده آنلاین عرضه کنید. ضمن اینکه در این نوع صنعت پخش مویرگی راه های متنوعی برای جذب مشتری خواهید داشت. این روش های تبلیغاتی می توانند تخفیف های مناسبتی، کوپن های فوری، جوایز، قرعه کشی و ... باشند. این تخفیف ها برای جلب مشتری مورد توجه قرار می گیرند.
فروشگاه های آنلاین با مزایای زیادی همراه هستند اما در نهایت این فروشگاه یک نقطه ضعف نیز دارد. نقطه ضعف عمده فروشگاه های اینترنتی این است که آن ها در رقابت با میلیون ها فروشگاه قرار می گیرند.
اگر برای پیروزی در تبلیغات خلاق نباشید، نمی توانید بر سایر رقبا پیروز شوید. در این صورت ناگزیر به پرداخت هزینه های بازاریابی سنگین تری خواهید بود. ضمن اینکه خرید آنلاین با تولید ترافیک همراه می باشد. این تولید ترافیک در فضاهای مجازی سخت تر است. چون مشتریان از روی عادت تمایل به تنظیم تبلیغات اینترنتی دارند. از این رو هیچ خللی در پایبندی به جدیدترین تکنیک های سئو برای کسب رتبه بالای سایت در جست و جوی طبیعی گوگل وجود ندارد. پیدا کردن رتبه عالی در گوگل اولین گام برای بهره مندی از مزایای صنعت پخش مویرگی می باشد.

رتبه مناسب در گوگل

صنعت پخش مویرگی می تواند از فضای اینترنتی وب سایت شما به شکل مطلوبی بهره مند شود. موتورهای جست و جو و قوانین سئو دست یابی به موقعیت مناسب در سرچ گوگل را دشوار می کنند.  ضمن اینکه این قوانین به شکل مداوم در حال تغییر می باشند. رسیدن به رتبه های اول سرچ بسیار زمان بر بوده و نیاز به رعایت قوانین زیادی دارد. البته با پرداخت هزینه های سنگین نیز می توان این جایگاه را در گوگل از آن خود کرد.
بهره مندی از برنامه های وابسته به شبکه نیز می تواند از جمله متدهای به کار گرفته شده در صنعت پخش مویرگی باشد. این روش برای شرکت های تازه تاسیس بیشتر مورد توجه می باشد. برنامه های وابسته، بازدیدکنندگان را به سایت شما فرا می خوانند. این فراخوانی جهت ثبت نام در شرکت به عنوان بازاریاب است. در این حالت شما از وجود بازاریابان در سراسر کشور برای تکمیل صنعت پخش مویرگی بهره مند می شوید.
از مزایای این شبکه ها باید به فروش بیشتر در صنعت پخش مویرگی اشاره کرد. ضمن اینکه در این نوع شبکه شما نیاز به پرداخت ساعتی دستمزد بازاریابان ندارید. آن ها به ازای هر فروش از شما سود دریافت می کنند. از معایب این نوع صنعت پخش مویرگی نیز باید به عدم اعتماد بازاریابان به سود شرکت ها اشاره نمود.