ضرورت استفاده از نرم افزار پخش مویرگی چیست ؟

شرکت های توزیع و پخش مویرگی برای سازمان‌دهی عملکردهای تجاری خود به راهکاری ساده و در عین حال کم هزینه نیاز دارند. یکی از این روش ها که می تواند در پیش برد اهداف تجاری به کمک شرکت های فروش محصولات بیاید استفاده از نرم افزارها است. وظیفۀ نرم افزار پخش مویرگی پیوسته کردن اطلاعات مالی، انبارداری و فروش و پخش محصولات است. بدین طریق، مدیریت شرکت ها می توانند به کمک همین یکپارچه سازی اطلاعات، در کمترین زمان، عملکرد تجاری شرکت را در نرم افزار مربوطه ببینند و ارتقا دهند.
شخص در حال استفاده از نرم افزارپخش

کانال های فروش مویرگی و نرم افزار پخش مویرگی

احتمالاً شنیده اید که کارشناسان فروش و بازاریابی توصیه می کنند استراتژی فروش خود را به رویکرد چند کاناله تبدیل کنید. استراتژی فروش چند کاناله در پخش مویرگی به سادگی، سبب فروش محصولات شما در مکان های مختلف می شود. نرم افزار پخش مویرگی به گسترش بی عیب و نقص بازار فروش محصولات شما کمک می کند و بدین ترتیب شما می توانید در چند کانال مختلف، به صورت آنلاین و آفلاین در هر مکان دیگری بین خود و مشتریان ارتباط برقرار کنید.
شما می توانید علاوه بر داشتن فروشگاه های مکانی از طریق نرم افزار پخش مویرگی، محصولات خود را به افرادی بفروشید که در صورت نبود این نرم افزارها قادر به یافتن شما و شناخت محصولات شما نبودند.
شاکله پخش مویرگی

چرا به نرم افزار پخش مویرگی احتیاج داریم؟

کالاهای تند مصرف، کالاهای مصرفی خانگی هستند که اغلب مورد استفادۀ ما هستند. مواردی مانند لبنیات، نان، شکر، تنقلات، انواع نوشیدنی و آب میوه، مواد شوینده و بهداشتی و محصولات مراقبت شخصی در این دسته قرار می گیرند. صنعت تولید کالاهای تند مصرف، صنعتی در حال رشد است که در بازار، بیش از 570.1 میلیارد دلار ارزش دارد و با گذشت هر ثانیه به ارزش آن افزوده می شود. ورود شما به حوزۀ فروش محصولات تند مصرف که مستلزم توزیع پخش مویرگی است، حجم زیادی از فروش و مشتری را برایتان به ارمغان می آورد. اما رسیدگی به معاملات همۀ محصولات تند مصرف بسیار دشوار است چراکه معمولاً تعداد آنها بسیار زیاد است. در این بین، مشکلاتی از قبیل بهم ریختن حساب کتاب ها، اشتباه محاسباتی در صورت¬ حساب ها، معطلی مشتریان و... در پی شلوغی این نوع معاملات پیش می آید. برای از بین بردن این معضلات می توان از نرم افزار پخش مویرگی استفاده کرد.

مزایای استفاده از نرم افزار پخش مویرگی

تسریع رسیدگی به صورت حساب ها با کمک نرم افزار

با استفاده از نرم افزار پخش مویرگی، روند صدور صورت ¬حساب ها تسریع  می یابد. از آنجا که تقاضا برای محصولات تند مصرف بالا است، داشتن یک نرم افزار پخش مویرگی به شما کمک می کند تا بررسی صورت حساب را با سرعت و دقیق انجام دهید. به عبارتی، نرم افزار پخش مویرگی یکی از مهم ترین ابزارهایی است که صنعت توزیع مویرگی به آن نیاز دارد. عملکرد این نرم افزار در هر کاری، از شروع عملیات تجاری تا تکمیل روند رسیدگی به صورت¬ حساب ها از جنبه های مختلف برای شما سودمند است.

کاهش هزینۀ معاملات تجاری با استفاده از نرم افزار

اگر از یک نرم افزار پخش مویرگی در کار خود بهره ببرید، نرم افزار، مدیریت هزینۀ عملیات تجاری را کاهش می دهد و بهره وری کسب و کار شما را افزایش می دهد. به طور معمول شما باید برای بررسی صورت حساب ها و فروش محصولات خود چند حسابدار و فروشنده استخدام کنید؛ اما با استفاده از سیستم عامل سریع و پاسخگوی نرم افزار پخش مویرگی، می توانید روند فروش و بررسی صورت حساب ها را تسریع ببخشید و بدین ترتیب، در زمان مشتریان خود برای پرداخت هزینه ها نیز صرفه جویی کنید.

تشکیل بانک اطلاعاتی از مشتریان با استفاده از نرم افزار

تشکیل بانک اطلاعاتی و پرونده در هر شغل و صنعت بسیار سخت و وقت گیر است. نرم افزار پخش مویرگی این کار را با کمترین اعمال خطا انجام می دهد. دسترسی به بانک اطلاعاتی با استفاده از نرم افزار پخش مویرگی به شما کمک می کند تا به آسانی به پایگاه داده های مشتری خود دسترسی داشته باشید. از آنجا که اکثر نرم افزارهای توزیع مویرگی با یکپارچه سازی مبتنی بر فضای ابری همراه است، به دست آوردن اطلاعات در مورد مشتری خاص، یک کار بی دردسر است.

ایجاد رضایت در مشتری

ارتقای رضایت مشتری با استفاده از نرم افزار پخش مویرگی، تجربۀ یک خرید دلپذیر را برای مشتریان به ارمغان می آورد. صورت حساب های سفارشی، کوپن های تخفیفی، تخفیف های پی در پی و باز پس گیری کالا و مبادله آسان، از دیگر امکاناتی است که می توان به وسیلۀ نرم افزار پخش مویرگی برای مشتریان ایجاد کرد که این خود سبب رضایتمندی هرچه بیشتر مشتریان خواهد شد.

بررسی آماری میزان فروش محصول

نرم افزار پخش مویرگی به شما کمک می کند تا با مدیریت خرده فروشان، میزان خرید و فروش یک محصول را ردیابی کنید و بدین طریق از نوع تقاضا و میزان رضایتمندی مشتری از نوع محصول در یک منطقه با خبر شوید.

چه زمانی به داشتن یک نرم افزار پخش مویرگی نیاز دارید؟

تجارت به خصوص در زمینۀ کالاهای تند مصرف آسان نیست. اگر می خواهید حداکثر سود را از کسب و کار خود داشته باشید، لازم است مراقب چالش های پیش روی خود باشید. موانع بسیاری وجود دارد که هنگام در تجارت در مقابل شما قرار می گیرد. اگر از پخش مویرگی در تجارت خود استفاده می کنید و با موارد زیر روبرو هستید، وقت آن است که صاحب یک نرم افزار پخش مویرگی شوید.

- اگر رسیدگی به صورت حساب شما زمان زیادی می برد.
- اگر به دلیل منقضی شدن محصولات با ضرر مواجه هستید.
- اگر سوابق خرید و فروش شما به خوبی مدیریت نمی شود.
- اگر قادر به ایجاد امکان تهیۀ یک کوپن تخفیف سفارشی برای مشتریان وفادار خود هستید.
- اگر حفظ سوابق مشتریان برای شما کاری حساس و سخت است.
- در صورتی که تمام گزارش های فروش شما فاقد بانک اطلاعاتی مناسب هستند.
با تهیۀ یک نرم افزار پخش مویرگی می توانید از این موارد و بسیاری موارد دیگر مراقبت کنید. این نرم افزار، فناوری و نوآوری های بیشتری نیز به همراه راه حل های فراگیرتر در زمینۀ توزیع مویرگی ارائه می دهد و عملکرد و فروش شما را نیز بهبود می بخشد.