سیستم پخش مویرگی و نرم افزار پخش مویرگی چگونه عمل می‌کنند؟

کلمه‌ی پخش مویرگی استعاره از مویرگ‌های بدن انسان است که خون را در ابعاد کم ولی وسیع به تمامی ارگان‌های بدن می‌رسانند. نرم افزار پخش مویرگی نیز به همین ترتیب عمل می‌کند. کالاهای تولید شده توسط تولید کننده در ابعاد کم ولی حجم بالا وارد بازار می‌شوند و توسط تعداد زیادی توزیع کننده مویرگی به دست مصرف کنندگان می‌رسند.

نرم افزار پخش مویرگی

به دلیل مزایای و ویژگی‌های نرم افزار پخش مویرگی این نوع پخش کالا به سرعت مورد توجه بنگاه‌های اقتصادی قرار گرفته است و امروزه بسیاری از شرکت‌های بزرگ در سراسر جهان که سود زیادی از فروش بالای محصولات خود به دست می‌آورند از این طریق به فروش اجناس به مصرف کنندگان می‌پردازند. توزیع مویرگی در زمینه‌ی تولید و بازارهای مختلف مانند بازار لوازم آرایشی و بهداشتی، خوراکی‌ها و بسیاری اجناس دیگر بخش مهمی از فروش را شامل می‌شود.

مجموعه کارهایی که یک زنجیره پخش کالا باید انجام دهد

به طور کلی وظایف اصلی سیستم پخش کالا شامل 5 مورد هستند:
1-ذخیره‌سازی و انبار کالا برای توزیع
2-دریافت سفارش از مشتریان
3-تحویل کالا به مشتریان
4-وصول مطالبات
5-کنترل و دریافت اطلاعات از بازار

مزایای و ویژگی‌های نرم افزار پخش مویرگی

در این قسمت مزایا و ویژگی‌های نرم افزار پخش مویرگی را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهیم. با استفاده از این نرم افزار می‌توان برای فروش از طریق پروموشن‌های تبلیغاتی، جوایز و همچنین تخفیف‌های پلکانی سیاست گذاری‌های مختلفی انجام داد. همچنین سیاست گذاری بازپرداخت مبلغ کالا از طرف خریدار یکی دیگر از مزایای این نرم افزار است. از طریق نرم افزار پخش مویرگی می‌توان میزان فروش هر شاخه را به طور دقیق مشخص کرد و همچنین میزان فروش موفق و میزان سودی که از هر شاخه به دست آمده است را می‌توان به طور دقیق محاسبه کرد. برنامه ریزی برای فروش مقدار مشخصی از محصولات در زمان مشخص و ثبت زمان بندی‌های زمانی یک مزیت مهم برای برنامه ریزی فروش است که توسط نرم افزار پخش مویرگی قابل انجام است.
توسط این نرم افزار می‌توان انگیزه برای فروش بیشتر در شاخه‌های مختلف ایجاد کرد و میزان پورسانتی که به هر ویزیتور آنلاین تعلق می‌گیرد را به طور دقیق محاسبه کرد. سهمیه بندی کالاها بین شعب مختلف و در میان فروشندگان به طور دقیق و با توجه به ظرفیت فروش توسط نرم افزار انجام می‌شود. با استفاده از این نرم افزار می‌توان یک گزارش عملکرد کلی از کلیه‌ی ویزیتورها و شاخه‌های فروش مختلف به دست آورد.