ابزار های یک شرکت پخش چیست؟

پخش درست و متوازن کالا یکی از اصلی ترین دلایل افزایش فروش و سود آوری یک مجموعه است. اگر کالای جدیدی که توسط یک شرکت تولید کننده ساخته می شود به درستی و به مقدار نیاز بازار پخش نشود ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به تولید کننده بزند و سود آوری لازم را برای آن مجموعه نداشته باشد پش شرکت های توزیع و پخش مواد از اصلی ترین اهرم های شناخته شدن محصولات جدید هستند که کارخانه های تولید کننده به بازار معرفی می کنند.
یه طور کلی 2 متد برای توزیع کالا در بازار وجود دارد. روش اول پخش مستقیم کالا یا محصول مورد نظر است که در این حالت همان طور که از نامش پیدا است هیچ واسطه ای بین فروشنده و خریدار وجود ندارد. روش دوم پخش غیر مستقیم کالا است که در این حالت، تولید کننده کالای خود را از طریق واسطه هایی که امکان پخش محصول او را دارند در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. استفاده از روش مناسب برای پخش یک کالا نیازمند فکر و تجربه کافی در این زمینه است و به فاکتور های زیادی مانند برند آن کالا، میزان نیاز بازار به آن کالا، رقبای و ... بستگی دارد لذا بهتر است قبل از هر اقدامی با یک فرد متخصص و کاردان ئر این حوزه مشورت کنید تا بتوانید کالای خود را به بهترین روش و بیشترین بازدهی به فروش برسانید.
روش هایی که در گذشته برای توزیع و پخش کالا وجود داشت علاوه بر این که بسیار زمان بر و هزینه بر بودند بازدهی کافی برای تولید کننده نداشتند به طوری که مدیران یک مجموعه ترجیح می دادند از روش مستقیم و بدون واسطه برای فروش کالا های تولیدی خود استفاده کنند اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و پیداش روش های مدرن و کار آمدی مانند سیستم های پخش مویرگی کالا افراد ترجیح می دهند که به صورت غیر مستقیمکالا های خود را به فروش برسانند تا بتوانند بخش بیشتری از نیاز بازار را تامین کنند. با استفاده از سیستم پخش مویرگی شما می توانید رقبای خود را به درستی بشناسید و همگام با آن ها در جهت رشد و پیشرفت خود قدم بردارید، این سیستم علاوه بر این که به نفع تولید کننده است و هزینه های جاری او را برای فروش محصولاتش کاهش می دهد، به نفع مصرف کننده نیز می باشد چون حق انتخاب بیشتری دارد به عنوان مثال از یک کالای به خصوص، برند های مختلف با قیمت های متفاوتی در بازار موجود است در نتیجه فرد می تواند با توجه به فاکتور هایی که در نظر دارد انتخاب هوشمندانه تری داشته باشد.
نرم افزار پخش مویرگی کارا یکی از پرکاربرد ترین نرم افزار های فعال در حوزه توزیع و پخش کالا است که به دلیل مزایای فراوانی که دارد توانسته رضایت بخش اعظمی از مشتریان خود در این حوزه جلب کند.
در ادامه می خواهیم شما را با این نرم افزار ها و ساز و کار آن ها بیشتر آشنا کنیم تا بتوانید با آگاهی بیشتر اقدام به فروش محصولات خود نمایید.

 

انواع روش های پخش و توزیع کالا درسیستم پخش مویرگی


به طور کلی در سیستم های توزیع و پخش کالا، 2 روش کلی برای فروش محصولات وجود دارد که به نام های پخش سرد و گرم شناخته می شوند.
در سیستم پخش سرد فردی که به پرزنت کردن کالا می پردازد با فردی که توزیع کالا ها را انجام می دهد وضایف گوناگونی دارند به عبارت ساده تر در این روش ویزیتور باید به تنهایی به فروشگاه های مختلف مراجعه کند و پس از معرفی کالا های خود لیستی از درخواست های آن فروشگاه ثبت کند سپس اقدام درخواستی را به فرد توزیع کننده منتقل کند تا او محصولات را به فروشگاه ارسال کند. در این روش کار انتقال محصول در 2 مرحله انجام می شود. در مقابل سیستم پخش گرم یک مرحله است.
در روش پخش گرم ویزیتور و توزیع کننده کالا 1 نفر هستند، به عبارت دیگر ویزیتور با ماشینی که حامل محصولات موجود است به فروشگاه های مختلف برای معرفی کالا های خود مراجعه می کند تا بعد از ثبت سفارش هر یک از فروشگاه ها، محصولات درخواستی شان را همان لحظه به مسئول فروشگاه تحویل دهد.

 

وظایف سیستم های توزیع و پخش چیست؟


روش های نوینی که برای توزیع و پخش کالا ها ابداع شده است مانند روش پخش مویرگی کالا ها موجب شده است که وضایف چرخه انتقال کالا از کارخانه به مشتری با سرعت بیشتری انجام پذیرد در نتیجه شما باید با وضایف این سیستم آشنا باشید تا بتوانید میزان کار آمدی یک سیستم پخش را بسنجید.
اولین و مهم ترین اصل هر سیستم پخشی دریافت سفارشات از مشتری وتحویل درست و به موقع کالای درخواستی به آن ها است، بعد از آن دسته بندی کالا در انبار و ذخیره سازی درست و اصولی کالا ها برای تعیین موجودی هر یک از کالا ها مطرح است. در آخرین مرحله یک سیستم پخش باید میزان ورودی و خروجی شما را به طور دقیق محاسبه کند تا شما بتوانید در سود و زیان هر محصول در مجموعه تان را به طور دقیق محاسبه کنید.
سیستم پخش مویرگی کارا تمامی مواردی که در بالا ذکر شد را دارا می باشد به همین دلیل توانسته به عنوان یکی از جامع ترین سیستم های پخش موجود در بازار به شما هموطنان عزیز خدمت رسانی کند.

 

آشنایی با بهترین سیستم توزیع و پخش کالا


سیستم پخش مویرگی کارا به دلیل اشراف کاملی که به این روش توزیع دارد همه جوانب را در نظر گرفته است و با ارائه یک سیستم کامل و همه جانبه توانسته است بخش عمده از نیاز بازار به این قبیل سیستم ها را تامین کند. این نرم افزار با بیشترین امکانات و مزایا و حداقل هزینه در اختیار شما مشتریان عزیز قرار می گیرد تا بتواند همراهی مطمئن در مسیر رشد و پیشرفت شما باشد. با استفاده از این سیستم شما از هر گونه سیستم یا نرم افزاری برای بخش کنترل و توزیع کالا، انبار داری و یا حسابداری بی نیاز خواهید بود.شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این مجموعه تماس گرفته و سوالات خود را مطرح نمایید.